Ondalık Gösterim Okuma Yazma Basamaklar değerler

Ondalık Gösterim Okuma Yazma Basamakları değerleri kesir 5.sınıf

5 6 sınıf ortaokul matematik ondalık kesir nedir Ondalık gösterim Okuma Yazma Basamakları değerleri kesir 5.sınıf konu anlatımı çözümlü örnekler soru cevap testleri içeren video ders
Ücretsiz Abone Ol : https://goo.gl/zgONtJ
YOUTUBE : https://goo.gl/zgONtJ
Facebook : http://goo.gl/cj9UAa
Twitter : http://goo.gl/o1fChC
İnstagram : https://goo.gl/tSeZVr

Açıklama ve Etiketler
Bu sayfada bir garip matematikçiye ait matematik ders anlatım videolarına ve rehberlik motivasyon videolarına ulaşabilirsiniz . Tüm abonelikler ücretsizdir.

Ondalık kesirler nasıl okunur okunuşu nasıldır?
Ondalık kesirleri okuyabilmek için öncelikle ondalık kesirlerin basamak isimleri iyi bilmek gerekir. Bunun için öncelikle aşağıdaki tabloyu iyi öğrenmek gerekir.
Bundan sonra ki basamak ise bu sayının tam kısmını normal okuduktan sonra , Virgülden sonraki kısmı basamakların bittiği basamağın adını söyledikten sonra sayıyı söylemektir.

Ör) 5, 23 = Beş Tam yüzde Yirmi Üç
25,47 =Yirmi Beş tam Yüzde kırk yedi
6,348 = Altı tam Binde Üç yüz Kırk Sekiz

birgaripmatematikci, ondalık kesir nedir 5 sınıf, ondalık kesirler soru ve çözümleri, matematik 6 sınıf ondalık kesirler konu anlatımı, matematik ondalık kesirler, ondalık gösterim konu anlatımı, ondalık kesirler konu nlatımı, matematik ondalık gösterim, ondalık sayılar test, ondalık gösterim, 5 sınıf ondalık gösterim konu anlatımı, ondalık gösterim 5 sınıf konu anlatımı, ondalık kesirlerin basamak adları, 5 sınıf ondalık gösterim, ondalık sayıları kesre çevirme, en zor matematik,

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top