Malazgirt Zaferi mesajları ve sözleri Malazgirt Zaferi ne zaman, hangi tarihte?

Malazgirt Zaferi ne zaman, hangi tarihte? 2023 Malazgirt Zaferi’nin bu yıl kaçıncı yıldönümü? 

Malazgirt Meydan Muharebesi, 26 Ağustos 1071 tarihinde Büyük Selçuklu İmparatorluğu hükümdarı Alp Arslan ile Bizans İmparatorluğu hükümdarı Romen Diyojen arasında gerçekleşen muharebedir. Alp Arslan’ın kesin zaferi ile sonuçlanan bu muharebe, “Türklere Anadolu’nun kapılarını açan son muharebe” olarak bilinir. Peki, Malazgirt Zaferi ne zaman, hangi tarihte? 2023 Malazgirt Zaferi’nin bu yıl kaçıncı yıldönümü? İşte, resimli, duygusal, en özel Malazgirt Zaferi mesajları ve sözleri 2023 

Malazgirt Zaferi mesajları ve sözleri 2023 (RESİMLİ, EN ÖZEL, DUYGUSAL) || Malazgirt Zaferi ne zaman, hangi tarihte 2023 Malazgirt Zaferinin bu yıl kaçıncı yıldönümü
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malazgirt Milli Park Alanı’nda, Malazgirt Zaferi’nin 952. yıl dönümü kutlama programında açıklamalarda bulundu. “İkinci bin yılın başında aynı heyecanla buradayız” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugün burada gerisinde çok büyük emeklerin, mücadelelerin olduğu vizyondan söz ediyoruz. Eser ve hizmetlerimizle Cumhuriyetimizin kazanımlarını tahkim ettik. Birilerini sürekli karamsarlık yaymaya çalışmasına bakmayın. Türkiye Yüzyılı’nın inşasının önüne geçilemeyecektir” ifadelerini kullandı. İşte, duygusal, resimli, sözü Malazgirt Zaferi kutlama mesajları 2023

2/6
Malazgirt Savaşı Özeti
Malazgirt Savaşı Özeti
Türklerin İslam’la ilişkilerinin başlaması Doğu Roma İmparatorluğunu endişelendiriyordu. Çünkü Selçuklular yaptıkları seferlerde istila ve tahriple uğraşmıyor, hoşgörülü davranıyordu. Bu politika fethedilen Doğru Roma İmparatorluğu noktalarındaki insanları hoşnut ediyordur. Hoşgörü politikası tehlikesinin farkında olan Doğu Roma tehlikenin farkına varmıştı. Doğu Roma İmparatoru Romen Diyojen, gittiği her noktaya kolayca girebiliyordu.

Güçlü ordusunun verdiği rehavet Türk direnişini kırmak amaçlıydı. Diyojen, seferi başlattıktan sonra hedefi sadece Türkler olarak değil, tüm doğu İslam devletleri olmuştu. Diyojen’in savaş esnasında belirlediği stratejiler yanındaki generaller tarafından bozulmuştu. Malazgirt’te karşı karşıya geldikten sonra savaşı kazanan Selçuklu olmuştu. Doğu Roma İmparatoru Diyojen Selçuklu Devleti’ne esir düştü. Savaşı kazanan taraf Selçuklu Devleti olmuştur.

 

MALAZGİRT SAVAŞI MESAJLARI VE SÖZLERİ 2023

  • Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “GİTMİYORUZ” dediği gün olan 26 Ağustos Malazgirt Zaferi’nin ve Büyük Taarruz’un yıldönümü kutlu olsun. Coğrafyayı vatan kılan ceddimize rahmet olsun.
  • Anadolu’yu bize yurt kılan #MalazgirtZaferi’nin 952. yıl dönümünde Büyük Komutan Sultan Alparslan’ı ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum.
  • 1071 yılında bize Anadolu’nun kapılarını açan Sultan Alparslan ve askerlerini rahmet ve minnetle anıyoruz. Malazgirt Zaferi’nin 952. yıl dönümü kutlu olsun.
  • “Sultan Alparslan’ın önderliğinde ve liderliğindeki Türk Ordusu’nun, sayıca kendinden kat kat üstün olan Bizans ordusu karşısında elde ettiği kahramanlık destanı olan Malazgirt Zaferinin 952’ncİ yılını kutlarım.”
  • “Milletimiz her zaman birlik ve beraberlik içinde tüm zorlukların üstesinden gelecek, barış ve huzurumuza kastedenlere karşı gereken cevabı verecektir. Bu düşüncelerle Malazgirt Zaferinin yıldönümünde, büyük komutan Sultan Alparslan’ı ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyoruz.”
  • “Milletimize, Anadolu’nun kapılarını açan, bu topraklarda birlik, beraberlik ve barışa dayanan anlayışın hakim olmasını sağlayan Malazgirt Zaferi’nin 952. yıl dönümünü kutlarım.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top