Cuma, Temmuz 1Bir Garip Matematikci
Shadow

LGS SINAVI KALKACAK MI? 2021 de Lgs yapılacak mı TEOG geri mi Geliyor

Lgs kalkıyor mu, lgs bu sene varmı, 2020 de LGS sınavı yapılacakmı ,, lgs ne zaman kalmakacak TEOG geri mi dönüyor 2021 LGS Seneye Kalkacak mı 2021 LGS Ne Zaman Kalkacak 2021 LGS kalkacak mı TEOG geri mi geldi 2021 LGS hakkında yorumlar Teog geliyor mu? 
Meb sürekli değişkliğe gittiği sınav sistemleri bir çok öğrencinin kafasını karıştırmaya devam ediyor.

Şimdi merakla beklenen soruya brlikte cevap bulalım. Meb Lgs Lise giriş sınavı 2020 ve 2021 de yapılmaya devam edecek mi

LGS SINAVI KALKACAK MI?

Liseye Geçiş Sınavı (LGS) konusuyla ilgili soruları yanıtlayan yeni Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk tartışmalara noktayı koydu. Buna göre 2020 yılında LGS sınavı olacak mı?

Seneye de LGS var. Ama sonraki senelerde sürüp sürmeyeceğini Ekim ayında yapacağımız toplantıda açıklayacağız. Çünkü üzerinde çalıştığımız yeni bir sistem var. Asıl hedefimiz kuralı yeni başlayanlara koymak, ortadakilere, bir sisteme başlamış olanlara yeni kural getirmemek.

TEOG geri mi dönüyor 2021

LGS sistemine geçilmesi üzerinden 3 yıl geçti. Sorular eski yıllardaki sorulara nazaran çok daha zor ve uzun. Haliyle bu da TEOG sistemini özleyen öğrencilerin en çok merak ettikleri konulardan birisi TEOG sistemine geçilip geçilmeyeceği konusudur. Şimdilik TEOG sistemine geçilmesi hakkında herhangi bir haber MEB tarafından açıklanmış değil. 2024 yılında Yeni Eğitim Öğretim sistemine geçildiğinde bu konu tekrar gündemde olacağa benziyor.

LGS Seneye Kalkacak mı 2021

Lise Geçiş Sınavı LGS ne zamana kadar uygulanacak ve LGS ne zaman kalkacak konusuna gelecek olursak LGS sınav sisteminin Yeni Eğitim öğretim vizyonu çerçevesinde 2024 yılına kadar uygulanması bekleniyor. LGS sınavı 2024 yılında değişebilir.

 

YERLEŞTİRME İLE İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMA!

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, LGS’de adrese dayalı yerleştirmeye ilişkin, “Önümüzdeki yıl yerleştirmeye esas olacak kuralları, kaideleri biz belirleyeceğimiz için bu sorunların çok büyük ölçüde azalacağına eminim.” dedi.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: