Pazartesi, Mayıs 23Bir Garip Matematikci
Shadow

LGS 2020 MEB Soru kitapçığı ve cevap anahtarı İndir

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, LGS kapsamındaki merkezi sınavın soru kitapçığı ve cevap anahtarının Bakanlığın internet sitesinde yayımlandığını bildirdi. Sınav sonuçları ise 16 Temmuz’da “https://www.meb.gov.tr” internet adresi üzerinden açıklanacak.

LGS SORULARI VE CEVAP ANAHTARI YAYINLANDI MI?

LGS soru kitapçıkları ve cevap anahtarı erişime açıldı.

2020 LGS SÖZEL BÖLÜM SORU KİTAPÇIĞI VE CEVAP ANAHTARI İÇİN TIKLAYINIZ

KİTAPÇIKLAR NE ZAMAN VERİLECEK?

Kitapçıklar, 22 Haziran Pazartesi günü velilere teslim edilecek. Soru kitapçıklarını dağıtan görevliler eldiven kullanacak.

LGS SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Merkezî Sınav sonuçları 16 Temmuz 2020 tarihinde https://www.meb.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir.

 

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 1 milyon 600 bin öğrenci için hazırlıkların gerçekleştirildiği sınav, 8. sınıf birinci dönem müfredat ve kazanımları esas alınarak yapıldı.

Birinci oturumda öğrencilere, Türkçe, din kültürü ve ahlak bilgisi, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil sorularından oluşan 50 soruyu yanıtlamaları için 75 dakika süre verildi. Birinci oturum saat 10.45’te sona erdi.

Sınava verilen 45 dakikalık arada, görevliler yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında öğrencilerin, okul içinde veya bahçesinde sosyal mesafe kuralına uyacakları şekilde gerekli tedbirleri aldı. Öğrencilerin, okullardan ayrılmasına izin verilmedi.

İkinci oturum, saat 11.30’da başladı ve öğrencilere matematik ile fen bilimlerinden oluşan 40 soruluk sayısal alan için 80 dakika süre verildi. İkinci oturum, saat 12.50’de tamamlandı. İkinci oturumunun bitmesiyle bu yılki merkezi sınav sona erdi. Sınav sonuçları 16 Temmuz’da “https://www.meb.gov.tr” internet adresi üzerinden açıklanacak.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: