Perşembe, Ağustos 11Bir Garip Matematikci
Shadow

LGS 2019 Sınav soruları ve Cevapları indir Yeni

LGS soruları ve cevapları ile ilgili MEB’ten beklenen açıklama geldi. 1 Haziran 2019 günü gerçekleştirilen sınavın ardından sorular ve cevaplar MEB tarafından yayımlandı.Sözel bölüm ve sayısal bölüm sorularını resmi internet adresi üzerinden paylaşan Milli Eğitim Bakanlığı soruları erişime açtı.

SÖZEL BÖLÜMDE NELER SORULDU?

Sözel bölümde sınava giren öğrencilere 20 Türkçe, 10 T.C. İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük, 10 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, 10 İngilizce sorusu sorulmuştu. Bu bölüm için adaylara 75 dakika süre tanınmıştı. Sayısal bölümde ise 20 matematik ve 20 fen bilimleri sorulmuş toplamdaki 40 soru için 80 dakika süre verilmişti.

 

LGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından yayınlanan tercih kılavuzuna ve puanlarına göre tercihlerini yapacaklar. Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından açıklanan tarihe göre sonuçlar 24 Haziran’da açılanacak.

 

LGS SÖZEL BÖLÜM SORULARI İÇİN TIKLAYINIZ…

LGS SAYISAL BÖLÜM SORULARI İÇİN TIKLAYINIZ…

 

 

meb örnek sorular lgs,meb lgs örnek sorular aralık,meb örnek sorular aralık,lgs örnek sorular sözel,meb lgs örnek sorular 2019,lgs örnek sorular meb sayısal,meb örnek sorular 2019,meb lgs örnek sorular 2019 aralık

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: