9. sınıflar okula hangi tarihte başlayacak Liseler ne zaman açılıyor

LİSELER NE ZAMAN AÇILACAK 2023-2023 eğitim ve öğretim yılı takvimi… 

Liseleri açılış tarihi öğrenci ve veliler tarafından sorgulanıyor. Okulların açılış tarihi ve yeni eğitim öğretim yılı yaklaşıyor. Ağustos ayının ortalarına doğru ilerlerken yaz tatili bitişi için geri sayım da sürüyor. Milli Eğitim Bakanlığı 2023-2024 eğitim öğretim yılını paylaştı. Bununla beraber okullar Eylül ayında yeni döneme başlayacak. Diğer taraftan lise öğrencileri de ders başı tarihini sorguluyor. Peki 9. sınıflar okula ne zaman başlayacak? Liseler hangi tarihte açılacak? İşte ayrıntılar…

LİSELER NE ZAMAN AÇILACAK

9. sınıflar okula hangi tarihte başlayacak İşte 2023-2023 eğitim ve öğretim yılı takvimi…
Yaz tatilinin sonuna doğru ilerlerken, yeni eğitim ve öğretim yılı da heyecanla bekleniyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından paylaşılan 2023-2024 eğitim ve öğretim takvimine göre okullar Eylül ayında ders başı yapacak. Peki 9. sınıflar liseye erken mi başlayacak? Liseler ne zaman açılacak? 

LİSELER NE ZAMAN AÇILACAK?
Milli Eğitim Bakanlığı 2023-2024 çalışma takvimini paylaştı. Buna göre İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için yeni eğitim öğretim yılı 11 Eylül Pazartesi günü başlayacak.

GSB PERSONEL ALIMI BAŞVURU (E-DEVLET): Lise mezunu olmak yetiyor.. 11 bin 455 personel alımı yapılacak.

9. SINIFLAR OKULA ERKEN Mİ BAŞLAYACAK?
Okul öncesi eğitim ile ilkokul 1. sınıfa başlayacak öğrenciler için uyum haftası kapsamında eğitim ve öğretim 1 hafta erken başlıyor. Aynı durum lise öğrencileri için uygulanmamaktadır.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top