5.Sınıf’a Başlıyacak Öğrencilere tavsiyeler Öneriler

5.Sınıf olacak ilk okuldan orta okula geçecek olan öğrencilere yeni okullarında karşılaşacaları zorluklar farklılıklar, yeni ortamları ve matematik dersinde karşılacakları konular hakkında tavsiyeler ve önerilerde bulunacağımız yazımızı sizin için hazırladık .
Umarım faydalı olur.
Yazıyı faydalı bulduysan site linkini Sosyal medya yada whatsapp ile arkadaşlarına gönderebilirsin.

Tüm 5.Sınıf Video Konu Anlatımları için Tıkla

Yıl içinde video ders anlatımlarını kaçırmamak için kanalımıza abone olabilirsin
Ücretsiz Abone Ol => https://goo.gl/zgONtJ

GENEL TAVSİYELER

1 ) Yeni bir okul

> Yeni bir okula başlıyacağınınızdan dolayı öncelikle okulunuzu tanımanız önemli. Lavaboların yerleri, Kantinin yeri vb. Gibi. Bunları zaten size okul tanıtım günlerinde öğretmenleriniz anlatacaktır.
> İlk günler zorluk çekmemek adına, yanınızda mutlaka ıslak mendil, peçete gibi temizlik ürünleri bulundurun. Aslında her zaman yanınızda olması gereken ürünler
> ilk gün giderken 1 kaç kalem silgi ve bir not defteri almayı unutmayın

2) Yeni arkadaşlar

> Sınıfınızdaki bir çok arkadaşınız daha önceden tanımadığınız yeni arkadaşlarınız olacak. Ondan dolayı ilk günlerden iyi arkadaşlar edinmeye dikkat ettin. Saygılı, temiz ve düzenli olanlardan, tabi öncelikle sizin bu özeliklere sahip olamanız gerekiyor.

> Yıl içinde sizi derslerden soğutacak, derslerde konuşturacak arkadaşlara dikkat edin.

> Eski okulunuzdanda arkadaşlarınızla aynı sınıfa düşme ihtimaliniz var onları ilkokuldan tanıyorsunuz, Ona göre hareket edin.

> Zorbalık yapan arkadaşlarınız olursa kesinlikle onlara boyun eğmeyin sizden para isteyebilir,işlerini yaptırabilir,kantine yollayabilirler. Onları kesinlikle ailenize ve öğretmenlerinize söyleyin. Siz dediklerini yaptıkça sizi daha çok ezeceklerdir.

> Kısacası gereksizlerle muhattap olmayın : )

3) Her ders farklı öğretmen

Okulda her derse farklı bir öğretmen girecek hazırlıklı olun.

> Öğretmenlerin hepsini aynı derece sevmeyeceksin, Fakat hepsi ile iyi geçinmeye çalış.

> Her öğretmen sene başında ve sene içinde senden ders için gerekli malzemeler konusunda farklı isteklerde bulunacak . Ondan dolayı okul açılmadan önceden kırtasiye malzemesi alma

> Her öğretmenin farklı ir karakteri ve ders tarzı var. Ondan dolayı herşeye hazırlıklı ol. Birinin kızdığına öteki kızmayabilir. Birinin not verdiğine , bir öteki not kırabilir. Ondan dolayı öğretmenlerini iyi dinle ve dediklerini yap.

> Öğretmenlerin de bir çok sınıfa dersi olduğundan ismini öğrenmesi uzun sürecektir. Problem yapma : )

> İlk intiba önemli öğretmenlerin senin ilkez nasıl aklına yazarsa genelde öyle kalıyorsun. Onun için ilk günlerden haylaz öğrenci profiline girme : )

4 ) Düzenli çalışma ve kitap okuma

Okul başlamadan önce kendini yeni yıla hazırlamak için bir önceki yılın konularını tekrar edebillirsin

Buyıl öğreneceğinin konulara bakabilirsin. İnternette bir çok kaynak mevcut. Bgm mtematik videolarınıda izleyebilirsin. Videoların listesi hemen burda  Tıkla

 

MATEMATİK DERSİ TAVSİYELERİ

> Öncelikle Çarpım Tablosu konusunda eksiğin olmamasını tavsiye ederim. Gözünde çok büyüte tatilde yavaş yavaş parça parça çalışarak öğrenebilirizsin. Bir çok telefona uyumlu öğretici uygulamalar var onları kullanabilirisin.

> En temel matematik işlemleri olan Dört işlem toplama, çıkarma, çarpma ve bölme işlemlerini çalış. tekrar et. Özelikle bölmeişleminde takılıyorsundur.  Burdaki videodan çalışabilirsin 

Tatilde azda olsa günde 10 ila 20 dakika kitap okumayı aksatma, Hem okuma hızını, hem  planlı olmanı hemde okula başlarken aniden derslerin şokuna uğramamanı sağlayacak : ) Önceki seneden öğrendiğin konuları tekrar et. Senin için 4 ten 5 e geçer lazım olacak matematik konularının listesini yaptım. Bu Konulara bakabilirsin.
Doğal sayı okuma
Dört İşlem
Kesirler
Ondalık Kesirler
Geometrik Şekiller

  Yeni okulunda, yeni arkadaşların ve öğretmenlerin le güzel bir yıl geçirmeni diliyorum. Başarılı bir yıl için düzenli çalışmayı unutma. 
Duygularını aşağıdaki yorum kısmına yazabilirsin.
Kanalımız abone olmayıda unutma.
Ücretsiz Abone Ol => https://goo.gl/zgONtJ
Görüşürüz . Bgm Matematik

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top