ZEKA OYUNU RESFEBE NASIL HAZIRLANIR / ÖĞREN YAP YOLLA

Resfebe bulmaca nedir Nasıl çözülür nasıl hazırlanır eğlenceli zor ve kolay örnekler oyunu oynayarak öğren

TÜM VİDEOLARIMIZI YOUTUBE KANALIMIZDA BULABİLİRSİNİZ

Ücretsiz Abone Ol => https://goo.gl/zgONtJ

Ücretsiz Abone Ol => https://goo.gl/zgONtJ
Facebook  : http://goo.gl/cj9UAa
Twitter      : http://goo.gl/o1fChC
İnstagram : https://goo.gl/tSeZVr

——————————–

Resfebe Nedir ?
Resim Şekil yazı, kavram, renkler kullanılarak hazırlanan resimleri tahmin etme oyunu olan zeka oyunu
Resim Ve alfabe kelimlerinin brleişiminden oluşmaktadır.

Resfebe bilmeceleri ne matematiğe, ne de ağır bir genel kültür ve kelime bilgisine ihtiyaç duyar, biraz mantık ve hayalgücü ile çözülebilir. Biraz çözen herkes kendi resfebesini oluşturabilir üstelik. Çocuklarla oynanabilecek enfes bir oyundur. Hem eğlence sunar, hem zihinsel kabiliyetlerini geliştirir.

Genellikle birkaç harf veya resim ile oluşturulan resfebeler vardır, kaliteli bir resfebede resmin manasını bulmak ayrı bir bilmecedir, harfler verilmişse de bunların çözerken kullanılması gereken biçimsel özellikleri vardır. İnternette rastladığım, amatör heveslilerin oluşturduğunu düşündüğüm ve şahsen beğenmesiğim harf ekleme-çıkarmalı resfebeler de mevcuttur.

Resfebe nasıl çözülür ve Örnekler

Resfebe sorularında örnek olarak verilen klasikler hep C1 = cebir ve NNNNNN = altın dır.İlk örnekte, sadece bu ifadeyi olduğu gibi okumak bile çözüm için yeterli olabiliyor. Buna benzer bir örnek daha verirsek: F10KSİY10 = fonksiyon

Açıklama ve Etiketler
Bu sayfada bir garip matematikçiye ait matematik ders anlatım videolarına ve rehberlik motivasyon videolarına ulaşabilirsiniz . Tüm abonelikler ücretsizdir.

ortaokul matematik, birgaripmatematikci, resfebe, resfebe bulmaca, resfebe nedir, resfebe şehri, resfebeler, resfebe zor, resfebe oyunu oyna, resfebe oyunu nasıl oynanır, resfebe nasıl çözülür, resimli bulmaca, resfebe çözme yöntemleri, resfeme soruları, resfebe oyunu, resfebe akıl oyunu, resfebe cevapları, resfebe cevaplarıyla, abcçdefgğhıijklmnoöprsştuüvyz, akıl bilmeceleri, akıl oyunları, akıl oyunları örnekleri, akıl ve zeka oyunları, bilmece cevaplama,

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top