Sıvı ölçüleri çevirme Hacim sıvı dönüştürme

Yeniden düzeltme . Sıvı ölçüleri , sıvı ölçülerini birbirine dönüştürme ve sıvı ölçülerini hacim ölçüerine dönüştürme konu anlatımı


VİDEOMUZ DA YER ALAN KONU BAŞLIKLARI
1- Sıvı ölçüleri nedir sıvı ölçme birimleri nelerdir.
2- Sıvı ölçülerini birbirine dönüştürme ve çözümlüörnekler
3- Sıvı ölçülerini hacim ölçülerine dönüştürme ve çözümlü örnekler
6- Çözümlü örnekler sıra sizde bir soru.

Sıvı Ölçü Birimleri
Sıvıların miktarı Hacim birimleri ile ölçülür. Litre ve m3 vb. birimler kullanılır. Sıvı maddelerin hacimlerini ölçmek için kullanılan ölçüler. Sıvı ölçüleri temel birimi litre veya galondur. Litre, kısaca l ile gösterilir. Litreden küçük sıvı miktarları Litreninsantilitre (cl) ve mililitre (ml). as katlarıyla, litreden büyük sıvı miktarları litrenin katlarıyla ölçülür. Litrenin Katları: dekalitre (dal), hektolitre (hl) ve kilolitre (kl). Litrenin Askatları: desilitre (dl), Sıvı ölçüsü birimleri onar onar büyür, onar onar küçülür. Bir sıvı ölçüsü birimi bir alt birime çevrilirken 10 ile çarpılır, bir üst birime çevrilirken 10’a bölünür.

SIVI ÖLÇÜLERİ
Gaz, benzin, süt ve su gibi akıcı maddeler, litre ile ölçülür. Sıvı ölçüsünün temel birimi “litre” dir , “lt” ile gösterilir. 1 litre sıvının hacmi 1 dm3 tür.
Litrenin Katları ve Askatları
47497d1460927358 sivi olcu birimleri ve olcum aletleri sivi2

Milillitre
Santilitre
Desilitre
Katları:
Dekalitre
Hektolitre

Açıklama ve Etiketler
Bu sayfada bir garip matematikçiye ait 6.sınıf sıvı ölçüleri video dersini sıvı hacim dönüştürme ile ilgili sorular problemler testler ve çözümlü örnekleri bulabilirsiniz. Bir garip matematikci sizin için özel sorular çıkabilecek sorular ve alıştırma egzersizler hazırlayarak youtube da size ücretsiz hizmet verir.

birgaripmatematikci, matematik konu anlatımı, Sıvı ölçüleri, 4.sınıf sıvı ölçüleri, 6.sınıf sıvı ölçüleri, sıvılar, sıvı ölçüleri çevirme, sıvı ölçü birimleri, sıvı ölçüler nedir, sıvı ölçüleri hakkında bilgi, litre, litre dönüştürme, çözümlü sıvı ölçüleri, sıvı ölçme birimleri, hacim ve sıvı birimleri, 6.sınıf matematik, hacim sıvı dönüştürme, sıvı ölçüleri çözümlü örnekler, sıvı ölçüleri nelerdir, sıvı ölçüleri 6.sınıf test, sıvı hacim çevirme, hacim litre,

4 thoughts on “Sıvı ölçüleri çevirme Hacim sıvı dönüştürme”

Bir Cevap Yazın

Scroll to Top